Seniorzy w akcji – konkurs grantowy

Jesteś osobą 60+? Masz pomysł na projekt społeczny?  Masz pasję i doświadczenie, którymi chcesz się podzielić? Masz 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję? Chcesz wziąć udział w inspirujących warsztatach i zdobyć nowe umiejętności?

Weź udział w konkursie i zdobądź dotację.

Zapraszamy do składania listów intencyjnych do 10 marca 2014 (włącznie).

Dzięki udziałowi w konkursie Zosia (69 lat) założyła Szkołę SuperBabci w Lublinie. Krystyna  (66 lat) i Kasia  (30 lat) zagospodarowały teren osiedlowego skweru w Stalowej Woli. Lubosza (67 lat) zorganizowała międzypokoleniowe warsztaty tradycyjnego ogrodnictwa. Zdzisław (61 lat) wytyczył ścieżkę rowerową łączącą dwie zabytkowe dzielnice Katowic.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności ogłaszają ogólnopolski konkurs dotacyjny „Seniorzy w akcji”. Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które chcą zrealizować projekt społeczny w oparciu o osobiste pasje. Chcemy wesprzeć inicjatywy, w których aktywnie uczestniczą osoby starsze.

Ze środków konkursu przyznamy dotacje na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową, a także sprzyjają rozwojowi wolontariatu osób starszych. Poprzez realizację Konkursu „Seniorzy w akcji” pokazujemy, że osoby 60+ są aktywnymi członkami społeczności lokalnych, inicjują ciekawe przedsięwzięcia, w twórczy sposób wykorzystują  nowe technologie, a bariery międzypokoleniowe są często tylko kwestią stereotypów.

Łączna pula środków przewidzianych na dotacje wynosi 343 000 złotych. Udział w konkursie daje możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości od 6000 zł do 12 000 zł. O dotacje mogą ubiegać się osoby 60+ lub pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba w wieku 18-35 lat) poprzez organizację pozarządową czy instytucję, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja lub stowarzyszenie, dom kultury). Do tej pory nagrodziliśmy już 199 projektów w całej Polsce.

Formularz listu intencyjnego należy wypełnić on-line: www.formularz.seniorzywakcji.pl

Przeczytaj Regulamin Konkursu       

Zobacz wzór listu intencyjnego      , sprawdź jakie zawiera pytania.

Informacji o konkursie udziela Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
tel.: (22) 396 55 16  lub 19 od pon - pt, w godzinach od 10.00 do 15.00,
e-mail: listy@seniorzywakcji.pl

 

Seniorzy w akcji, bo świat zmieniają ludzie z pasją!

Konkurs „Seniorzy w akcji” jest organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Patronat medialny objął portal.NGO.pl

------------------------------------------------------------------------------------------
Zobacz spot  programu „Seniorzy w akcji”    http://vimeo.com/58903165

Zobacz filmy „Seniorzy w akcji” na You Tube www.youtube.com/user/seniorzywakcji
 

.